Jdi na obsah Jdi na menu
 


Děkujeme za Vaše příspěvky    Obrazek Josef Pepíno Kučera

                                             email: pepinozbrna@seznam.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Karel, 25. 7. 2015 8:47)

Dobrý den mohu se zeptat dá se někde najít jak vypadá vaintenbergrova klec která má splnovat zásady porážky rituální .Zatím jsem otom nenašel ani zmínku pokud budete mít foto jak vypadá nebo co má splnovat pošlete my ji nebo prodejce kde se dá taková klec zakoupit a co stojí děkuji Karel muj email je manzeess@seznam.cz děkuji

Re: Dotaz

(admin, 27. 7. 2015 20:18)

Dobrý den,
jak přesně vypadá a kde by šla sehnat to bohužel nevím.
Slouží k urychlení a tedy i humálnější porážce.
Technologické řešení, tzv. Weinbergerovy klece, do nichž zvíře vejde, klec se s ním otočí a celý proces přípravy na porážku netrvá déle než třicet vteřin. Bohužel jsou takové klece velmi drahé a ne všude dostupné, stojí přibližně milión korun."
To je vše co se mi podařilo zjistit.

Košér

(Ppea, 2. 9. 2014 16:47)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, která zvířata se njedí?
Děkuji

Dotaz

(Joseg , 28. 8. 2014 15:57)

Pane Josefe,
jste Žid?

pro pana Luboše

(administrátor J.P.Kučera, 28. 7. 2014 22:02)

Váš zájem i vaše práce mne velmi těší, každý kdo přispívá svoji troškou do studnice poznání, přispívá i mně a je mým přítelem.
Proto ode mne máte souhlas k použití k danému tématu.
Děkuji i za pochvalu která mne velmi těší a je pro mne i zavazujíci.

Re: pro pana Luboše

(Luboš, 28. 7. 2014 22:08)

Moc děkuji ;-)

dotaz

(Luboš, 28. 7. 2014 21:11)

Dobrý den, zajímám se o židovskou kultura a židovství. Mám stránku, kde publikuji fotografie židovských hřbitovů.
Chtěl bych se zeptat, zda by vám nevadilo, kdybych čas od času použil nějaké moudro nebo pasáž textu z Vašich stránek. Nerad bych porušil autorský zákon a přikázání nepokradeš, proto se přímo ptám. Děkuji za odpověď Luboš
P.S.: mimochodem, tyhle stránky jsou moc pěkné ;-)

jak na to ?

(Jehuda, 29. 8. 2013 1:40)

Mam křesťanske kořeny ježiš nam přinesl obrození odpuštěním,ale život je stále krutý,nemám sýlu nastavovat druhou tvář,ale kam se dostanu když bude oko za oko?

INFO

(JOZEF, 22. 5. 2013 8:52)

DAJTE NA SUD BEZ CAKANIA FICO SATAN VLADU USA SELMU BRUSEL A SELMA SLEDOVACIE­­ CIPI V DOKLADOCH­ NOVYCH
ZNICSLECIPDOKLADY@azet.sk

Re: jak se stat zidem

(administrátor J.P.Kučera, 6. 1. 2013 14:14)

Má veliká omluva všem,kterým se zdá že jsem na tuto odpověď nedal dostattečnou odpověď.Tedy velmi zjednudešeně řečeno jsou jen dvě cesty.První je jednoznačná a tou je pokrevní linie.Druhá možnost je konvertovat na víru. K tomu je zapotřebí navštívit Váši nejbližší židovskou obec,kde Vám budou sděleny veškeré další náležitosti.Rozhodně to neni jednoduchá cesta.Musíte při ni prokázat nejen znalosti ohledně víry,ale i to že ve Vás skutečně je zakořeněná. a hodláte v ní žít i ji praktikovat.Víru nelze měnit jako pojišťovnu jednou za určité období.Víra prostě je anebo neni. Pokud ve Vás je určitě Vám žádný Rabiat nebude bránit ji poznat a prohloubit právě ve Vás. Přeji Vám všem kdož jste pevně rozhodnuti konvertovat mnohu štěstí a B*žího požehnání.

jak se stat zidem

(daniel, 13. 10. 2009 21:08)

Dobry den
mam dotaz je mi 32 let muzu se stat zidem?Jaka je cesta ? diky
daniel

Re: jak se stat zidem

(jozef, 2. 10. 2012 21:44)

zidom sa mozes len narodit. mozes sa vsetko o judaizme naucit, pochopit, vediet, ale nikdy nebudes pravym zidom, nebudes to mat v krvi....ja nie som zid , ale milujem jezisa, som krestan a jezis je zid.krestanstvo pochadza zo zidovstva... ako mi hovoril otec: je lepsie byt stastny automechanik, ako nestastny chirurg...

Re: jak se stat zidem

(administrátor J.P.Kučera, 2. 10. 2012 22:00)

Vážený Josefe vašeho názoru si sice vážím,nicméně s ním nesouhlasím.Je spousta rodilých židů kteří pozapoměli i na základní záležitosti víry. Na druhou stranu je spousta židů kteří konvertovali,víru praktikují a jsou příkladem mnohým z těch co se jako židé narodili i celé společnosti.

Re: Re: jak se stat zidem

(Barbora Planková, 6. 1. 2013 12:26)

Dobrý den, jestli tedy mohu, neodpověděl jste na dotaz pana Daniela, jak tedy konvertovat? Liší se to pro ženy a muže? Velice Vám děkuji za odpověď.

Jaký má názor judaismus na islám?

(Gustav, 12. 10. 2012 11:17)

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jaký má judaismus názor a pohled na islám - věroučným pohledem samozřejmě.

Díky moc
B*h Vám žehnej

Re: Jaký má názor judaismus na islám?

(administrátor J.P.Kučera, 17. 10. 2012 14:40)

Dobrý den vážený Gustave.Vaše otázka je tématem na velmi dlouhé rozhovory a polemiky. Když to vezmeme všeobecně o vztahu obou
dvou náboženstvích,vyjde nám dle wikipedie (citace):
"Historické vzájemné ovlivňování Judaismu a islámu začali v 7. století CE s původem a šířením islámu v arabském poloostrově. Protože Judaismus a islám rozdělí obyčejný původ na Středním Východě přes Abrahama, oba jsou považováni za Abrahamovo náboženství. Tam je mnoho sdílených aspektů mezi Judaismem a islámem: Islam je podobný Judaismu v jeho základním náboženském výhledu, struktuře, jurisdikci a praxi".
Též lze ve všeobecné rovině říci:
Židé věří, že bůh si vybral židovský lid být v jedinečné smlouvě s Bohem, popsaný Tóře, se zvláštními závazky objasněnými v ústní zkoušce Tóry. Tento pohled, nicméně, nepředchází víře, že bůh má vztah s jinými národy B*h vstoupil do smlouvy s celým lidstvem, a to
s Židy i ne-Židy.
Vím že tato odpověď určitě nedokáže uspokojit Vaši zvídavost,ale jak jsem psal výše je to věc dlouhodobé a možná i nekonečné polemiky.

שׁלום אליכם [šalom alechem]

אני מאחל לכל פסח שמח

(lída, 19. 4. 2011 14:42)

Nastal židovský svátek Pesach - Svátek nekvašeného chleba - פסח‎‎
Pesach často nazývaný Svátek nekvašených chlebů je jedním z nejdůležitějích židovských svátků a zároveň jedním z nejstarších vůbec (jelikož příkaz k jeho dodržování byl dán jako jeden z mála ještě před darováním Tóry na Sinaji. Společně se svátky Šavu'ot a Sukot se řadí mezi tři poutní svátky, které se každoročně slaví a které připomínají vyjití z otroctví a útěk z Egypta. Je svátkem osvobození židovského národa z tyranského zajetí a zároveň slavnostní probouzení půdy a země.

Gmar chatima tova

(lidka, 18. 9. 2010 14:30)

Gmar chatima tova!! Besorot tovot! Geula amitit ve shlema le am Israel!!

Překlad přísloví

(Jiří Procházka, 25. 7. 2010 8:46)

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat, zda by jste mě nemohli pomoci s překladem tohoto přísloví do Hebrejštiny ,, Zachráníš li jen jeden lidský život, jako by jsi zachránil celý svět ,,
Mnohokrát Vám děkuji za případnou pomoc.
e-mail: rybize@seznam.cz

S pozdravem
Jiří Procházka

Dotaz

(administrátor J.P.Kučera, 24. 6. 2010 19:45)

Váš zájem mne velmi těší.Obraťte se prosím na Pražskou Židovskou Obec která sídlí na Maiselova 18,na Praze 1.Telefon: 224 800 849 určitě Vám vyjdou vstříc.