Jdi na obsah Jdi na menu
 


Galerie dne kdy se zatmělo slunce

Tyto fotografie byly pořízene v létě roku 2008,skutečně v den částečného zatmění slunce,během necelé hodinky,kdy jsem si užíval místa co mám rád.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Budu rád za vaše názory a komentáře Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Kristýna, 3. 2. 2015 0:42)

Dobrý den. Zveřejnil jste opravdu velmi pěkné fotografie, na Vaše internetové stránky jsem narazila náhodou, když jsem si připravovala podklady pro judaismus, který jsem si ve škole vybrala jako téma na zpracování. Pro vytvoření projektu mi byly Vaše příspěvky inspirací a zároveň potěšením, jelikož jsem rodák z Jižní Moravy a netušila jsem, že ještě v Mikulově žijí Židé. Mně osobně fascinuje židovský hřbitov v Břeclavi, je to nádhera. Od malička jsem byla vychovávána ke křesťanství, ale již nějakou dobu se zajímám o judaismus. Bohužel zatím žiji ve městě, kde nemám možnost navštívit například synagogu a něčemu se přiučit, prohloubit si více znalosti. Vaše internetové stránky se mi líbí, určitě přidávejte nové příspěvky, máte-li k tomu chuť a čas, budu je pravidelně navštěvovat. Děkuji!

Poděkování

(Jana, 22. 1. 2013 23:36)

Dobrý den, pěkné stránky. hodně informací. Snad budete přidávat další aktuality ? Nemáte informace, kdy bude otevřena synagoga a kolik bude vstupné ( cca) ? Připravuji tématické balíčky pro turisty v Mikulově a nikde nemohu najít info o otevření synagogy.
Děkuji, Jana

nadhera

(marie, 21. 1. 2013 17:45)

nevimproc,ale jako mala holka jsem si oblibila stary zidovsky hrbitov v Plzni. Bolelo mi vandalstvi oficielni,kdyz byl zplunyrovan. Potrebovali zulu a misto pro cros. Jedina mala deska,co jsem uvezla na kole se zachranila. Letos jsem ji dala do ZO plzen. Byl to chram stromu a ptaku.
Nadherne misto ke ztiseni,k premysleni,nadech,vydech tam byl jiny nez v beznem svete. Puvodci a koristnici,necht na vaskletba sedne

Re: nadhera

(J.P.Kučera - administrátor, 21. 1. 2013 20:04)

Dobrý den Marie, i Vám patří můj velký dík, za Vaše milá i potěšující slova. Veliká dík za Vaši všímavost i citlivost. Přiznávám že i já mám moc rád vše co souvisí s historií a zvláště Židovstvím. Židovské hřbitovy, na rozdíl od těch ostatních na které se chodí jako do slzavých údolí.Na ty židovské se chodí povídat s těmi co již nejsou i jsou,rozjímat , vzpomínat i odpočívat a užívat si života.Máte pravdu že je smutné když řádí vandalismus a vládne nesnášenlivost mezi námi lidmi. Ještě horší je když zařechtá úřednický šiml a z pietního místa udělá něco jiného.
Přeji Vám vše dobré Shalom.

fotky a jiné

(mija, 7. 12. 2008 14:18)

Dobrý den. Studuji germasnitiku v Olomouci a zároveň se zabývám židovskou tematikou. Do semináře Židovská kultura máme napsat seminární práci o nějaké židovské obci. Protože jsem z jižní Moravy, vybrala jsem si Mikulov. Inspiruji se taky Vašimi stránkami a moc se mi líbí. A Vaše fotografie také, mají skvělou atmosféru - předeším šestá s porostlým náhrobkem. S pozdravem Michaela Jančaříková

Re: fotky a jiné

(J.P.Kučera - administrátor, 21. 1. 2013 19:54)

Dobrý den Michaelo,moc se omlouvám za tak moc opožděnou odpověď.Nějak mi Váš příspěvek unikl. Takže v tuto dobu snad máte za sebou seminární práci a možná i více.Doufám že dopadla dobře. Ode mne gratulace a velké díky,že jste si vybrala jako její téma Judaismus a ještě větší díky za Mikulov. Přeji jen samé krásné dny Shalom.

malé zastavení,...

(lída, 28. 9. 2008 17:51)

Díky fotografiím jsem se mohla na chvíli vrátit do míst mě blízkých, za to děkuji, a nejen za to,...